Nowa siedziba

Początki realizacji budowy nowej siedziby spółki BSC sięgają jeszcze roku 2010. Wówczas to zarząd firmy podjął decyzję, iż dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja we własne lokum, zamiast ciągłego uiszczania czynszu dzierżawnego właścicielowi wynajmowanego dotychczas terenu.

Efektem było podjęcie rozmów z jednym z naszych kluczowych klientów i partnerów w interesach, Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Gliwicach, w sprawie pozyskania od nich stosownego terenu, nadającego się na budowę nowej hali BSC.

Równocześnie rozpoczęto negocjacje z kilkoma przedsiębiorstwami budowlanymi, celem określenia wstępnych kosztów inwestycji i sporządzenia pierwszych koncepcji architektonicznych.

W roku 2011 negocjacje ze spółką PKM powoli ukształtowały dalszy sposób współpracy i możliwość realizacji przedsięwzięcia na działkach sąsiadujących z siedzibą tej firmy. W końcu podpisano stosowne umowy także z głównymi wykonawcami nowej siedziby, którymi został "Montostal" Łódź.

Po podpisaniu tychże dokumentów, projektant łódzkiego przedsiębiorstwa wraz z osobą odpowiedzialną z BSC Sp. z o.o. rozpoczęli załatwianie niezbędnych dokumentów (pozwolenia, uzgodnienia, zezwolenia, decyzje etc), tak aby zakończony projekt budowlany mógł zostać zaakceptowany przez Urząd Miasta Gliwice, a inwestycja mogła się na dobre rozpocząć.

W pierwszej połowie 2012 roku wszelkie dokumenty zostały uzgodnione i wreszcie, po wielu miesiącach oczekiwania pierwsze ekipy budowlane pojawiły się na placu budowy.

Teraz gdy patrzymy na rosnącą jak "na drożdżach" nową siedzibę BSC wiemy, że już niedługo rozpoczniemy w niej pracę i mamy nadzieję, że to właśnie Państwo, nasi klienci, będziecie z tego faktu najbardziej zadowoleni.


Adres nowej siedziby

Bus Service Center Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 156J, 44-100 Gliwice

Zobacz mapę dojazdu


Projekt nowej siedziby